Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Dünyanın en iyileri Sakarya'ya geliyor

Dünyanın en iyileri Sakarya'ya geliyor
  • 07 Şubat 2023, 01:20

Dünyanın en iyileri Sakarya'ya geliyor

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), 2023 yılı BMX Dünya Kupası Yarışları takvimini yayınladı. Dünya Bisiklet Şehri ve Avrupa Spor Şehri unvanlarına sahip olan Sakarya, yarışta Türkiye’den yer verilen tek şehir oldu.

4.ayrı ülkede, 10 ayrı yarıştan oluşacak 2023 BMX Dünya Kupası Yarışlarının heyecan dolu ilk iki yarışı, 3-4 Haziran tarihlerinde Sakarya’da bulunan Avrupa’nın en kapsamlı bisiklet tesisi Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirilecek.

“Heyecanlı ve gururluyuz”

Konu ile ilgili açıklama yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bisiklet Dostu Şehir unvanlı kentimizde 2023 yılında yine uluslararası bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağız. Dünyanın en heyecanlı yarışlarından birinde bisikletin rüzgârı yine güzel şehrimizde esecek. Kentimizin özdeşleştiği unvanımıza yakışır bir yılı daha yaşayacak olmanın heyecanını ve gururunu hissediyoruz.” diye konuştu.

İlk iki yarışın Sakarya’da gerçekleştirilecek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “İki yıl aradan sonra yeniden ev sahipliği yapacağımız BMX Dünya Kupası Yarışlarında, dünyanın en iyi BMX bisikletçilerinin mücadelesi, şehrimizin ismini zirveye taşımasına yardım edecek. Bu tarihlerde tüm sporseverleri alanda görmek istiyoruz. Sakarya sizin eviniz, dünyayı misafir ederiz.” ifadelerini kullandı.


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve son fiyatlarımızı öğrenmek için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM