Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için dev imza!

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için dev imza!
  • 07 Şubat 2023, 01:23

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için dev imza!

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ile Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 2000’li yıllarda gerçekleşen bisikletin Şampiyonlar Ligi olarak adlandırılan ’World Tour’ kategorisine yeniden yükselmesi için geri sayım başlıyor. Türkiye Bisiklet Federasyonu, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) ile Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu yeniden ait olduğu yere yükselmesi için yapılan protokole imzalar atmanın heyecanını yaşıyor. Cumhurbaşkanlığı’nın vizyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın büyük destekleriyle Uluslararası Bisiklet Birliği ile yapılan protokol, üç yıllık bir süreci kapsıyor. Üç yıllık sürecin ardından Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour of Türkiye), ’World Tour’ kategorisine yükseliyor.

 

Marka yarışları arasına girmeye hazırlanıyor

1963 yılında Marmara Turu olarak başlayan, 1966'da uluslararası nitelik kazanan ve 1968'den itibaren Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 57 yıldır dünyaca ünlü bisiklet takımlarını ve dünyaca ünlü pedalları Türkiye’nin doğal ve tarihi güzellikleri içinde ağırlıyor. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun bisikletin Şampiyonlar Ligi ’World Tour’ kategorisine yükselmesi için UCI ile uzun vadeli bir stratejik plan yapan Türkiye Bisiklet Federasyonu, UCI koordinasyonu ile 2023 yılından itibaren yeniden yapılanarak organizasyonu sürdürülebilir bir şekilde adım adım büyüterek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu üç yıllık projeksiyon kapsamında 2026'da ’World Tour’ kategorisine çıkarmayı hedefliyor. ’UCI World Tour’ kategorisi kapsamında yer alan Tour de France, Giro d’Italia, Paris-Roubaix, Vuelta a Espaa gibi dünya bisikletinin en değerli marka yarışları arasına girmeye hazırlanan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığının vizyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle UCI Yönetimi ile yaptıkları iş birliğinden dolayı büyük bir heyecan ve onur duyduklarını aktardı.


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve son fiyatlarımızı öğrenmek için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM